Все далі линуть у давнину запеклі сорокові роки минулого століття, але пам’ять про справжніх героїв Великої Вітчизняної війни досі бентежить серця сучасників. Пам’ятна сторінка нашої історії – 13 березня – ще один привід замислитись над сенсом буття. Саме 13 березня 1944-го року мужні та відважні воїни ціною свого життя подарували мирне небо нашому рідному місту Херсону.

В урочистій атмосфері відзначили 69-у річницю визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників учні школи № 39. Під бурхливі оплески діти зустрічали ветеранів та дітей війни. Серед них були учасник ВВв Луценко Іван Гаврилович, який має дуже багато нагород, діти війни Підгайна Зінаїда Василівна, Глотов Борис Іванович та голова осередку дітей війни с. Текстильників Бондарчук Марія Ларіонівна.

Свято супроводжувалось піснями воєнних років, танцем «Синій платочок» та зворушливими поетичними рядками про війну. Наверталися сльози від тих спогадів, якими ділилися з учнями свідки тих страшних подій. Ветерани розповідали про втрати. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, а живим віддали належну шану. На згадку учні фотографувалися з гостями, щиро бажали міцного здоров’я, нових зустрічей. Діти надовго запам’ятають цей день. День, який 69 років тому приніс чисте небо над нашою землею – Херсонщиною.