На базі школи створений гурток під назвою «Краєзнавець», де юні екскурсоводи проводять зустрічі з учнями школи та з її гостями. Саме тому з`явилась ідея для створення шкільного музею. Рішення було прийнято завдяки ініціативі директора школи –  Маренчук Ольги Миколаївни. Урочисте відкриття відбулося 10.10.1998 року.

Музей слугує осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь. Експозиції музею постійно поповнюються новими експонатами. Кожного року проводяться пошукові акції на селищі Текстильників, в результаті яких облаштовується виставка сімейних реліквій, пам`яток історії тощо. Багато експонатів для поповнення музею були привезені вчителями школи з пошукових експедицій по селах у Хмельницькій, Вінницькій та Львівській областях, а також з таких міст як: Літин, Летичів та Кам`янець-Подільський.

Працює музей за такими розділами:

  1. Історії виникнення селища Текстильників. Народні легенди про заснування селища. Походження його назви.
  2. Історія виникнення школи №39.
  3. Карта селища.
  4. Інтер`єр українського житла кінця  ХІХ – початку ХХ ст.
  5. Речі побуту.
  6. Вишивка селища.

Свою діяльність гурток проводить і до сьогодні. На початку навчального року була проведена екскурсія для першокласників, де вони вперше могли дізнатися про шкільний музей, почути перші екскурсії. Цей навчальний рік незвичайний ще й тому, що школа відзначає своє 50-річчя та з нагоди цього була проведена екскурсія для старших та молодших класів.