27 жовтня 2023 року в День української писемності та мови учні і вчителі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39 “Школа-родина” ради долучилися до написання щорічного радіодиктанту національної єдності під назвою “Дорогами України”. Цього року головна мета диктанту – об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами навколо рідної мови в умовах воєнного стану. Глибоко патріотичний текст диктанту поетеси, перекладачки, авторки прозових творів,  лауреатки Шевченківської премії Катерини Калитко схвилював усіх учасників освітнього процесу школи – родини. Вони отримали змогу не тільки перевірити свої граматичні знання та вміння, але й відчути свою причетність до долі своєї Батьківщини.