12 травня 2016 року в ЗОШ № 39 відбувся День цивільного захисту. Керівним та командно-начальницьким складом з цивільного захисту школи (начальник цивільного захисту – директор школи Маренчук Ольга Миколаївна) були відпрацьовані евакуаційні заходи, організовані та проведені загальношкільна лінійка, вікторини з питань ЦЗ, конкурс стіннівок, спортивна естафета (5-11 класи) та «Веселі старти» (2-4 класи). Були перевірені вміння учнів діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, по ввідним «Повітряна тривога! Укриття при раптовому нападі», «Пожежа» та здатність користуватися засобами колективного та індивідуального захисту в екстремальних ситуаціях. У класних колективах були проведені класно-групові заняття, бесіди, уроки-інструктажі, вікторини, до проведення яких було залучено лейтенанта служби цивільного захисту Дніпровського РВ ГУ ДСНС у Херсонській області Доманицьку Юлію Сергіївну. На заходах Дня ЦЗ була присутня головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради Мельник Анжеліка Іванівна. У загальному заліку І місце посіли загони ЦЗ 8,10,2А класів, ІІ місце – загони ЦЗ 5-А, 6-А класів. На підсумковій лінійці також були нагороджені кращі командири загонів ЦЗ (Підгайний Олександр-2-А клас, Гавриленко Андрій – 2-Б клас, Одіноченко Аліна – 8 клас).

«День ЦЗ» пройшов на високому емоційному та патріотичному підйомі, звучали козацькі марші, патріотичні пісні, учні шикувалися в колони.