І. Дії керівника закладу у разі виявлення у здобувана освіти ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувані освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання шодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення закладу в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу або. в разі відсутності медичного працівника, класний керівник або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений керівником закладу або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа мас бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на СОVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа мас заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

3. Медичний працівник або уповноважена особа мас надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

4. Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі реєстрації форми 060/о.

5. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

6. Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

  • які разом знаходилися у шкільному транспорті;
  • які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);
  • які контактували в побуті.

7. Ніхто з працівників закладу. у тому числі медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком СОVID-19, не мас права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють СОVID-19, задля збереження лікарської таємниці Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з СОVID-19.

II. Дії керівника закладу у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти.

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

  1. направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусиа хвороба (СОVID-19)») на 14 днів.
  2. забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
  3. для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
  4. якщо захворювання на СОVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
  5. медичний працівник закладу або уповноважена особа мас співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

III. Якщо на СОVID-19 захворів учитель, інший працівник закладу необхідно:

  1. працівники закладу. які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на СОVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;
  2. якшо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він мас невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якшо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19.

У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

IV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок СОVID-19 у закладі

Переконайтеся, шо працівникам закладу освіти та батькам школярів відомо, шо ніхто не мас відвідувати школу, якшо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, шо вони розуміють, шо мають залишатися вдома, якшо контактували з хворим.

Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на СОVID-19 вчителів працівників школи і батьків учнів повідомляти про це вчителя/медичного працівннка/адміністрацію.

Нагадуйте працівникам школи та батькам учнів про особливу небезпеку СОVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн. займатися улюбленими справами.

Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.