Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №39 – звичайна, комунальна, знаходиться на околиці м.Херсона в селищі Текстильників. Школа має 45-річну історію. Наповнена дзвінким дитячим сміхом, теплотою батьківських сердець, овіяна таврійськими вітрами, збуджена гуркотом залізниці, що проходить поруч, але така приваблива, затишна і привітна. Тут навчаються звичайні діти, звичайних батьків. Сюди приймають усіх, кому прийшов час йти до школи незалежно від їх здібностей і рівня підготовленості, без конкурсних і тестових відборів.

Працює в цій школі творчий і енергійний колектив вчителів, який в основному складається з жителів селища, що в минулому були учнями цієї ж школи. У центрі уваги педагогічного колективу – дитина, створення таких умов, щоб вона з радістю ходила до школи, здобувала знання, дізнавалась про себе і свій рід, про Україну, про українські національні традиції.

Наша школа –родина має свою емблему, свій гімн, прапор.

У школі навчається 359 учнів. Педколектив складається з 31 високоосвіченого вчителя, серед яких:

• Заслужений працівник освіти України – 1
  • Відмінників освіти України – 5
  • Вчителів-методистів – 10
  • Старших вчителів – 1
  • Спеціалістів вищої категорії – 14

З 1999р. до цього часу заклад працює в режимі експерименту.

У школі з 2010 року за бажанням, батьків, учнів та за наявності матеріально-технічної, дидактичної бази введено профіль іноземної філології.

Велика увага приділяється благодійній діяльності. Учні школи беруть активну участь у всіх міських благодійних акціях, піклуються про тих, хто потребує допомоги. Створено довгостроковий благодійний проект «Низький уклін вам, земляки», в рамках якого проводиться велика пошуково-дослідницька робота на селищі, за наслідками якої щорічно проводиться свято селища.

У 2002 році було створено шкільний клуб «Ветеран» для тих, хто довго трудився на педагогічній ниві. Вчителі та учні оточують увагою і турботою вчителів – ветеранів,які завжди бажані відвідувачі усіх свят та урочистостей.

Структура науково-методичної роботи школи підпорядкована експериментальній роботі і проводиться з використанням педагогічних інновацій. Педради проводяться на науковій основі з використанням інтерактивних технологій. Форми їх проведення нестандартні: брейн-ринг, дискусія, дослідження, консиліум, дебати «Свобода слова».

Розробки уроків, заходів, проектів друкуються у фахових журналах.

Велика увага приділяється зміцненню та оновленню матеріально-технічної бази школи. В навчальному процесі ефективно використовуються два комп’ютерних класи, три мультимедійних проектори, три інтерактивних дошки, Інтернет-бібліотека, шкільний музей етнографії та побуту українського народу, спортивний зал з олімпійським покриттям, спортивний тренажерний майданчик, шкільна їдальня, що нагадує затишне кафе.

Для батьків працюють «Родинна вітальня», психологічна клініка для батьків «Відверта розмова», а для вчителів обладнано сучасний методичний кабінет та кімнату відпочинку.

Навколо школи розташована паркова зона. Шкільне подвір’я, затишні куточки відпочинку з лавами визнані одними з найкращих у місті. В школі комфортно і тепло. Під час перерв лунає музика.

Педагогічний процес базується на науковій основі, супроводжується інноваційними заходами, що дає можливість підняти навчання і виховання учнів на високий рівень. Як результат дій адміністрації, педагогічного колективу та батьків створено всі умови для отримання учнями якісної освіти та виховання справжніх громадян України.

Педагогічний колектив школи знаходиться у постійному пошуку. На сьогоднішній день має такі здобутки:

• у 2006 році заклад став лауреатом Всеукраїнського конкурсу – огляду «100 кращих шкіл України» в номінації «Школа педагогічного пошуку»;
  • у 2006р.та у 2009р. – І місце у конкурсі «Школа Херсонщини» з номінації «Школа громадянського становлення»;
  • у 2007.- 2013р.р. – диплом «Краще шкільне подвір’я міста»;
  • у 2009р.- стала переможцем в громадській акції «Флагман освіти і науки України» за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України;
  • у 2009р. – переможці в І турі Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе».

З 2000 по 2013 рік випускники школи отримали 16 золотих та 4 срібних медалі. Серед учнів школи є переможці ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. У 2012 році дві учениці школи посіли ІІ та ІІІ місця, а у 2013 – І місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Найбільше досягнення школи це атестація навчального закладу в 2013 році «з відзнакою».