6 листопада у місті Херсоні проводився конкурс серед школярів, метою якого було вивчення козацького минулого, дослідження літопису,спогадів українських та європейських дослідників історії козацтва. Ось і ми учні, 8-10 класів, взяли участь у цьому конкурсі.

Підготовка велася серйозна, так як конкурс складався з 3 турів: вікторини, колажу,театралізованого виступу. Грецький Марк, Кузміч Костянтин та я разом з Галиною Іванівною Зайцевою вивчали біографії гетьманів Запорізької Січі, вивчали по мапі перші козацькі поселення та укріплення, пам’ятні дати. Знайомилися з побутом, традиціями козаків, їх зброєю та військовим спорядженням. А у театралізованому виступі учні 10 класу Рещиковець Саша, Власенко Андрій, Розуменко Коля, Глущенко Віталій, Грецький Марк, Втюрін Влад представили фрагмент з повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба». На презентацію зробили колаж про останнього гетьмана П. Калнишевського та на глиняному глечику Паніна Аліна написала вислів про козацьку вдачу та зобразила славетну чайку.